Jdi na obsah Jdi na menu
 


Již od svých počátků se lidstvo bálo dětí noci - upírů. V našem podvědomí jsou dvě definice upíra. Tou méně rozšířenou je, že upíři jsou energetické bytosti, které ze svých obětí vysávají sílu. Zdržují se ve starých domech a na místech velkých krveprolití. Druhou definici rozšířil a zakotvil v našich podvědomích Bram Stoker, autor Drákuly - upír je nemrtvý, který je aktivní pouze v noci a živí se lidskou krví.

Neustále nás pronásleduje podezření, že "jsou mezi námi". Pobledlá individua v temných uličkách, pocit, že něco není v pořádku, a paranoia - ale takoví upíři nemusí být.

Má-li se někdo stát upírem, musí zemřít. Ovšem, pověsti vždy přehánějí. Nestačilo by proto, aby zemřela jen část nového upíra? Každý z nás občas něco pohřbí - naději, pocity, zlozvyky. A jistě máte mnoho kamarádů, kteří jsou přes den normální a klidní, ale jen co přijde večer, jejich nashromážděná energie se začne vybíjet.

Pro všechny je krev velmi důležitá. Krev přenáší živiny pro naše buňky a tedy i energii. Bohužel existují lidé, kteří si libují v tom, že získávají energii z hostitelů a to tím, že vyprovokují nějakou emoci. Často je to vztek nebo bezmoc, naštěstí je však těchto nemorálních lidí jen minimálně. Všichni se cítíme dobře ve společnosti lidí, kteří jsou sami spokojení. Naši hypotetičtí upíři tedy jsou velmi společenští a zdržují se převážně ve skupinách bavících se lidí - nemusí se namáhat s obstaráváním "potravy". Ovšem jejich potřeba získávat krev se dá vysvětlit jako potřeba získávat obranu proti nemocem.

Na druhou stranu, pověsti praví, že upír nemůže pozřít normální jídlo. V našem případě by to znamenalo, že jsou velmi odolní proti účinkům např. alkoholu.

Myslím, že sami máte několik přátel, kteří by tomuto popisu odpovídali. Nakonec, nestálo by to za to?

Kdysi možná existovali upíři jako samostatný druh, ale díky postupnému křížení s lidmi krev jejich rodu zřídla. Stali se pouze několika chromozomy v lidském genetickém kódu a nyní, když staré nauky a zvyky znovu ožívají, jejich potomci opět povstávají. U těchto osob se "vampyrismus" projevuje především na vzorci chování. Jsou vysoce inteligentní a jejich hlad je především hladem po vědění.

Již od dávných časů stojí proti sobě dva mocné rody - upíři a vlkodlaci. Jejich zášť pramení z krve a nezmenšila se ani po tisíciletích. Upíři vyznávají vědění a rozum, vlkodlaci sílu a boj. Ačkoli se občas objeví kříženec těchto druhů, málokdy šlo o vzplanutí lásky mezi rodiči. A odtud také pocházejí legendy o strašlivých netvorech a bestiích noci. Naštěstí pro lidstvo, tyto bytosti směřují většinu své energie jiným směrem než k získání moci. Vlkodlaci raději prahnou po osobním prospěchu než po rozšíření vlastních řad. U upírů je situace mnohem komplikovanější. Hledají další jim podobné, neboť přirozené rozmnožování je u nich velmi obtížné a zřídkavé. Upíři jsou mimořádně citliví na vzpomínky z minulých životů a jejich získávání následníků rodu by se dalo spíše přirovnat k recyklaci.

Ve své podstatě existují dva druhy upírů: praví a …domnělí. U domnělých upírů jde často o poruchu osobnosti - člověk si vytvoří hrdinu, se kterým prožívá svá dobrodružství, svůj idol, kterým nikdy nemůže být. Oproti tomu praví jsou ti, kteří si nehrají na upíry. Jsou jimi. Hranice je mnohdy velmi nejasná a může se stát, že i člověk, který si svého upíra vědomě nosí jako plášť, zjistí, že je čím dál tím těžší jej odkládat, až přestane docela a stane se pravým upírem.

Mnozí bystří čtenáři zajisté začínají mít podezření, že tato záležitost začíná silně zavánět archetypy. Ano, je to pravda. Téměř. Velmi jednoduše řečeno, archetyp je jakýmsi rámcem chování, které nemůžeme opustit, aniž bychom se nestali něčím jiným. Upír není jen vzorec chování je to i způsob života. Upír se může chovat jakkoli uzná za vhodné, je limitován jen sám sebou. Ale stále zůstane upírem.

Jedno přísloví říká: "Řekni mi, koho znáš, já ti povím, kdo jsi." Položím vám jednoduchou otázku. Znáte sami sebe?

ZDROJ:  http://www.hierarchie.blog.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

...

(:P, 29. 9. 2015 20:33)

Slyšte mě, jmenuju se Andrea a už 2 roky je mi 15 let.Nemám rodiče,jsem z děcáku,kde jsou zlí.Tak jsem se chtěla stát upírkou,a přece..Jsem jí...Chcete znát návod? Tady je: O úplňku jdi spát v 11:00h.
Těsně před tím neš usneš
3x řekni Jsem upír
pak odendej nábožné předměty z
místnosti a spi.Ráno budeš upír

Re: ...

(rene, 16. 11. 2015 15:37)

Vazne to funguje?

POMOCT

(Annie, 29. 9. 2015 20:32)

Chtěla bych potkat upíra a to fakt!! Jen nechci aby mne zabil já na upíry věřím. Nechci Potkat zlé upíry! Prosím pomoct jestli někdo neví kde jsou upíři nějaké město! (jinak nevadími kdybi ze mne někdo pil krev)

....

(I LOVE TWYLIGHT, 30. 6. 2015 21:00)

TO NEPŘEČTU ANI ZA ROK : D

,.chdbjxm

(uhdnickj, 14. 5. 2014 20:05)

čarodějky se zrodily z popela dračího tak požádej ďábla samotného jenž umři!kdo si to přečet tak do 5 dnů umře musela jsem to napsat jinak bych umřela do 5 dnů kdo si to přečet tak to napište do jinýho blogu nebo umřete do 5 dnů a to fakt!!!!!

Re: ,.chdbjxm

(CHBDJX, 16. 2. 2015 13:55)

NO FUJ

lev

(gabriela, 16. 2. 2015 13:53)

lvi jsou silnejsi nes upiri

pomoc

(sara, 7. 5. 2014 17:18)

kamaradka my řekla že se my meni očí a mam rada krev

:))

(andulinka, 31. 12. 2013 20:32)

A jak ses jim stala Prosím pomoz chci taky :3 Věřím ti klidně napiš na mail :) jaadixie@seznam.cz moc děkuju :)

comment

(akakuku, 31. 12. 2013 20:29)

Chci byt upír udělám skoro všechno pro to Prosím poraďte jak se jim stát :3

cOMMENT

(Sisina, 26. 8. 2010 11:42)

Konečně nákej blog o upírech, kde se věčně nežvaní jen o Stmívání...- musíte uznat, že hodní upíři co nepijou krev a nebojej se křížů je blbost.

Re: cOMMENT

(Laura Meliss, 31. 3. 2013 22:11)

Hodní upíři jsou.... kříž? já malej nosím na krku a nemám z něho žádnou vyrážku...:D
Hodní upíři pijou krev sobě, kamarádům co jim to dovolí a nebo si seženou krev jinde...třeba v bance (a to klobouk dolů je to náročný)
A zlí upíři ...no jsou naši nepřátelé :)
zabijíjou lidi...zkrývají se někdy za jménem: seriovej vrah ;D
A s těma já moc nekomunikuju...:)
a twiligh saga neni uplně pravá...to běhaní je směšný...nebo lezení po stromech (nejsme žádný opice :D ) ale něco to má do sebe ;)

Re: Re: cOMMENT

(gabinka, 22. 6. 2013 10:22)

proč si to mislíš?

Re: Re: cOMMENT

(mrsAnonym, 28. 12. 2013 20:21)

Pokladejte me za blazna,za psychouse za cokoli..ale ani jedno nejsem :) ma ta osobnost pravdu zivim se vlastni krvi staci mi trochu. Slunce se da zvladnout i kdyz mi celkem vadi. Dnesni upiri jsou vymakanejsi a dost nenapadni,ze je pomalu ani od ostatnich nerozeznate. Jsou opatrni ..vim, ze je divne se takhle priznavat,ale nejsem uplnej upir,ale nu coz. A ted vsichni rikejte jak si hraji na upira ;)

Re: cOMMENT

(stmivani, 22. 1. 2011 10:17)

stmivani je na sracku, i kdyz to budem brat jen jako film tak je uplne vo nicem a ten Edward je fakt děsnej slizoun a Jake taky a nechapu proc si tolik lidi mysli ze jsou uzasny

Re: Re: cOMMENT

(gabinka, 22. 6. 2013 10:24)

ano

dobrý den.

(alex, 15. 2. 2011 14:48)

dobrý den!je tu někdo kdo by chtěl se stát upírem?Jmenuji se Alex(holka),a pro nějakého toho upírka(TŘEBA BOJ), mě v klanu najdete jako LIORU.nejsem zrovna ta co dává přednost proměnám z lidí na upíra,ale co :-),když je hlad tak je hlad.

Re: dobrý den.

(lussy, 10. 1. 2012 8:21)

ahojky napis mi na email.lu18si@seznam.cz

Re: dobrý den.

(jj, 27. 11. 2012 11:24)

ahoj,prosím napíšeš mi na email?? prosím h.dujkova@centrum.cz chci být upírem!

Re: dobrý den.

(Roman, 30. 12. 2012 22:37)

cC
htel bych vedet jestli fakt existuji upiri, CHTEL BYCH SE TAT UPIREM


1 | 2 | 3 | 4 | 5

následující »